top of page

Акредитація освітніх програм

Ми вп

евнені, що багато хто з вас чув таке слово як «акредитація». Але чи знаєте ви процедуру акредитації по-новому ?


Команда проєкту «Реформа юридичної освіти» підготувала для вас загальний огляд процедури.


🔹Що таке Національне агентство?


Саме Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти перебрало на себе частину повноважень Міністерства освіти і науки України та відповідає за акредитацію освітніх програм, спецрад із захисту дисертацій, інституційну акредитацію та акредитацію незалежних акредитаційних агентств, а також за дотримання академічної доброчесности, внутрішнє забезпечення якості українських ЗВО, університетські рейтинги та звіт про стан справ у вищій освіті.


🔹Хто її проводить?

📍Експертна група, яка формується в складі керівника та двох експертів, у тому числі одного експерта з числа здобувачів вищої освіти.


Вони безпосередньо спілкуються зі студентами та викладачами, за потреби — з представниками адміністрації та співробітниками.


Експерт не може бути з того самого ЗВО в якому він здійснює акредитацію.


📍Галузева експертна рада (ГЕР) - розглядає звіти експертів про результати виїзної акредитаційної експертизи та готує експертний висновок щодо можливості акредитації освітньої програми, подає його на розгляд Національному агентству.


🔹Процедура акредитації:

1️⃣ЗВО повідомляють Національне агентство про бажання пройти таку процедуру( небажання пройти акредитацію = припинення видачі дипломів державного зразка)


2️⃣ Гарант освітньої програми подає Звіт про самооцінювання освітньої програми та супровідні документи до Націоналтного агентства( в електронному вигляді)


3️⃣Експертна група аналізує відповідну акредитаційну справу та їде на виїзну експертизу для співвідношення реальності та поданих документів


4️⃣Складається Звіт про результати акредитаційної експертизи та Зауваження до звіту експертів від Ректора


5️⃣Розгляд акредитаційної справи та фінального Звіту ГЕР


6️⃣ На засіданні Національного агентства приймається одне із 3х варіантів рішення:

⁃ умовна акредитація ЗВО (терміном на 1 рік)

⁃ відмова в акредитації

⁃ акредитація ЗВО


7️⃣ При позитивному рішенні ЗВО отримує Сертифікат про акредитацію та Публікацію на сайті Національного агентства рішення про акредитацію, а також експертного висновку ГЕР та звіту про результати акредитаційної експертизи.

🔹Навіщо така процедура?

Процес акредитації тепер зосереджуватиметься не на результатах освітнього процесу, а на самому процесі. Тобто вивчається й оцінюється здатність ЗВО організувати якісний освітній процес, спираючись на принципи власної університетської автономії.


Адже підставою для неакредитації є не самі недоліки, а ігнорування критеріїв оцінювання якости. Тому важливо, щоб ЗВО не приховували свої недоліки, а демонстрували готовність їх усунути.



Та не забувайте, що вже через 2 дні завершиться І етап проєкту - соціологічне опитування студентів-правників!


Встигніть стати частиною змінотворчих процесів та пройти опитування!

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page